The Trippin' Waite Tarot - een review

The Trippin’ Waite Tarot is een briljant tarotdeck geïnspireerd door de Spirit of the 60’s tot en met midden ‘70s.
Het deck heeft een prachtig kleurrijk hippie thema en is de creatie van James Battersby (James B.) en Christine R. Aguiar uit Noord-Ierland.
Het is een groovy deck waar je spontaan blij en vrolijk van wordt, ongeacht of je nu wel of geen hippie achtergrond hebt.
De essentie van de originele Rider Waite symboliek is behouden gebleven, waardoor iedereen met dit tarotdeck kan werken.

Vrolijke kleuren in The Trippin’ Waite Tarot

Dit tarotdeck met zijn geweldige hippie vibe!
Met wat psychedelische invloeden en bijbehorende vrolijke kleuren is dit een uniek tarotdeck dat voor mij voelt als thuiskomen.
Iedere keer als ik de kaarten pak en er mee werk, voel ik blijdschap.
Die ervaring heb ik nog nooit met een ander tarotdeck gehad.

Vrolijke kleuren in The Trippin' Waite Tarot

Vrolijke kleuren in The Trippin’ Waite Tarot

De combinatie van kleuren en de hippiestijl van die jaren doen me denken aan een gelukkige jeugd.
Ik groeide op in de jaren ’60 en ’70 en ook in de jaren ‘80 was er nog een enorme groep mensen die in die stijl leefden, waar ik deel van uitmaakte.
Voor het eerst is er nu een tarotdeck dat het gevoel van die tijd een beetje terug brengt.

Met de Trippin’ Waite Tarot kun je enorm intuïtief werken

De Trippin’ Waite Tarot is een tarotdeck waar je enorm intuïtief mee kunt werken, ongeacht of je nu wel of niet van de happy hippie vibes houdt.
De sprekende kleuren en vrolijke afbeeldingen versterken je intuïtieve duidingen met dit tarotdeck.
Dit geldt ook voor mensen die niet uit de hippie jaren komen!

De symboliek van de reguliere Rider Waite Tarot is voor het allergrootste deel overgenomen.
In de Kleine Arcana zijn weinig veranderingen aangebracht, met uitzondering van de felle regenboogkleuren en de vormgeving.
The Trippin’ Waite Tarot is ook in de Kleine Arcana kleurrijk, vooral qua kleding van de mensen op de kaarten.
Veel kleurrijke bloemen zijn op de kleding afgebeeld.

De Grote Arcana in The Trippin’ Waite Tarot

In de Grote Arcana van de Trippin’ Waite Tarot zijn er best een aantal afwijkende afbeeldingen, waarbij toch altijd het thema van de kaart behouden blijft.
Een paar voorbeelden hiervan zijn De Keizer, De Hiërophant, De Duivel en De Toren.

De Grote Arcana in The Trippin' Waite Tarot

De Grote Arcana in The Trippin’ Waite Tarot

Afwijkende symboliek in enkele Grote Arcana kaarten

De Keizer, in The Trippin’ Waite Tarot beslist ook één van mijn favorieten, wordt hier afgebeeld als een hippie vader uit de jaren ’60.
Hij heeft beslist niet het strenge uiterlijk dat de reguliere Keizer uit andere Rider Waite tarotdecks wel heeft.
Je ziet hem hierboven in de bannerfoto bovenaan dit blog.

Deze Keizer laat een hippie vaderfiguur zien die zich waarschijnlijk in zijn glory days op het legendarische Woodstock festival waande (15 t/m 18 augustus 1969).
Het hippiefestival van de eeuw had als thema ‘peace and music’.
Het was het hoogtepunt van het hippietijdperk.

De Hiërophant heet in dit deck ‘The Guru’. Daarmee wordt verwezen naar de Indiase Guru Maharishi Mahesh Yogi, die een grote invloed heeft uitgeoefend op de muzikanten van die tijd, qua muziekstijl en teksten.

The Guru in The Trippin' Waite Tarot

The Guru in The Trippin’ Waite Tarot

De Duivel in The Trippin’ Waite Tarot lijkt op het eerste gezicht qua symboliek niet zoveel af te wijken van de symboliek van de reguliere Rider Waite tarot, maar er zit een verhaal achter de symboliek.
In The Tripping Waite Tarot zie je in plaats van de standaard vastgeketende naakte man en vrouw nu een ander beeld.

Links onder De Duivel zie je een Vietnamese vrouw, verwijzend naar de Vietnamoorlog die duurde van 1955 tot 1975.
Rechts onder De Duivel zie je een Amerikaanse soldaat met een peace teken op zijn uniform. Velen van hen vochten niet vrijwillig, maar verplicht.
Amerika leed uiteindelijk een historische nederlaag.
Deze versie van de kaart heeft dus een extra historische lading, die perfect past bij de thema’s van o.a. macht en onderdrukking van De Duivel.

De Keizer, De Duivel en De Toren

De Keizer, De Duivel en De Toren

De Toren versie in The Trippin’ Waite Tarot verwijst naar het mythische gezonken eiland Atlantis in de Atlantische oceaan en de song van Donovan die een hit was over de hele wereld, maar in Nederland in 1969 wekenlang bovenaan stond in de Top 40.
Als je niet kunt werken met deze versie van De Toren, raad ik je aan om de Trippin’ Waite Extra Cards erbij te bestellen. Meer daarover in een ander blog.

De symboliek in de Kleine Arcana

Mijn favoriete kaart uit de Kleine Arcana is de Bekers 2 versie, in dit deck getiteld “Make Love Not War”.
Dit was wel de favoriete slogan in de jaren ’60!
Je ziet deze kaart in de foto bovenaan dit blog.

Bekers kaarten

Bekers kaarten

Verschillende nationaliteiten in The Trippin’ Waite Tarot

Ook verfrissend in The Trippin’ Waite Tarot, is dat er verschillende nationaliteiten afgebeeld worden op de kaarten in dit deck.
Op o.a. de Zwaarden 2 kaart zien we een donkere vrouw met Afro kapsel en op The World kaart zien we eveneens een donkere vrouw met Afro kapsel.
Op de Gerechtigheid kaart XI is de rechter van Aziatische afkomst en op Het Oordeel zien we een gekleurde engel de trompet blazen.

In de Kleine Arcana zien we in de weergave van de Pentakels kaarten peace signs in cirkels in plaats van de pentakels.

Pentakels in The Trippin' Waite Tarot

Pentakels in The Trippin’ Waite Tarot

Even voor alle duidelijkheid: Ik ben niet gelieerd aan Tarotcollectibles en ik word dus niet betaald voor het schrijven van dit enthousiaste blog.
Wil je The Trippin’ Waite Tarot kopen, dan vind je alle tarotdecks die James en Christine maakten in hun shop: Tarotcollectibles Store

Zwaarden kaarten

Zwaarden kaarten

Wil je een kort filmpje bekijken?

Wil je een kort filmpje zien van de kaarten zien, dan kun je helemaal onderaan deze blogpagina over dit tarotdeck de kaarten zien: Kort filmpje van The Trippin’ Waite Tarot
Dit is de webpagina van Sage and Shadow van Ancestral Tarot, maar het filmpje is een origineel filmpje van de makers van The Trippin’ Waite Tarot: James B. en Christine Aguiar.

De extra kaarten die je in het filmpje ziet zijn helaas niet meer beschikbaar, maar er is wel een optie om de Trippin Waite Extra Cards te kopen.
Je vindt ze in de shop: Tarot Collectibles Store

Denk er wel aan dat het originele deck er dan niet bij zit.
Dit is letterlijk een add-on, want de The Trippin’ Waite Tarot koop je echt apart.

The Trippin’ Waite is een Indie tarotdeck

The Trippin’ Waite Tarot is een Indie deck. Het is ‘independently published’.
Dat houdt in dat de makers van dit deck, het ook zelf versturen vanuit Ierland.
De verzending vanuit Ierland naar Nederland gaat enorm snel.
Mijn decks waren er allemaal binnen een week, maar het kan natuurlijk wat langer duren.
Bij ieder deck kreeg ik een persoonlijk handgeschreven bericht van James B.
Ik vind dat een fijne, persoonlijke attentie.

Staven kaarten

Staven kaarten in The Trippin’ Waite Tarot

Conclusie over The Trippin’ Waite Tarot

Ik heb best een aardige verzameling tarotdecks, maar The Trippin’ Waite Tarot is het enige tarotdeck dat me zo’n groot gevoel van blijdschap geeft.
Als ik naar dit tarotdeck kijk en ermee werk, opent mijn hartchakra onmiddellijk.
Zoals ik al eerder zei geeft dit deck me een gevoel van thuiskomen.
Ik had een hele gelukkige jeugd en de happy hippie vibes van dit tarotdeck brengen die vibes weer terug!
Laat je me in de reacties op dit blog weten wat jij van dit deck vindt?
Ik wens jou net zoveel plezier met The Trippin’ Waite Tarot als ik eraan beleef!

Het zien en duiden van verbanden tussen tarotkaarten is niet altijd eenvoudig.
Wil je meer leren over het duiden van tarotkaarten, het zien van verbanden, het versterken of verzwakken van onderlinge tarotkaarten?
In de Tarotcursus voor beginners gaan we hiermee intuïtief aan het werk, waarbij je desgewenst leert werken met jouw spirituele gidsen. We focussen op diepgang in jouw tarotleggingen.
Wil je graag nog meer leren? In de Tarotcursus voor gevorderden gaan we aan de slag met nieuwe technieken om je tarotconsulten nog verder uit te breiden met therapeutische technieken.
Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a. Lichtwerk met de tarot, schaduwwerk met de tarot, manifesteren met de tarot, tarot met je engelen en gidsen en tarot met kristallen, de Wet van Aantrekking en nog veel meer.

Wil je geen blog meer missen? Schrijf je in voor de nieuwsbrief waarin ik mijn blogs met je deel!
Op mijn Pinterest pagina deel ik een selectie van blogs over tarot, spiritualiteit en healing.
Ook op mijn facebookpagina post ik regelmatig tarotkaarten en blogs over spiritualiteit en tarot.

Meer reviews:

Review van de Radiant Wise Spirit Tarot
The Groovy Waite Tarot – een review
Review van the Light Seer’s Tarot
Review van de Modern Witch Tarot
Review van de Pamela Colman Smith RWS Tarot
Review van de Borderless Smith-Waite Tarot Deck
Review van The Living Wheel Astrology Cards
Review van The Earthly Souls and Spirits Oracle

© Foto’s en tekst: Margreet Oldenburger-Coffa – Arcana Opleidingen

Pin It on Pinterest

Share This